Adhuroj Matematiken

Forumi i vetëm shqiptar për matematikën
Ora eshte Enj Kor 31, 2014 9:21 am

Të gjitha orat janë UTC + 1 ore [ DST ]
Posto Teme të Re Posto një përgjigje  [ 2 postime ] 
Autori Mesazh
 Subjekti i postimit: Trapezi
PostimPostuar: Die Jan 15, 2012 11:06 am 
Jashte linje

Anëtarësuar: Mar Gus 30, 2011 3:50 pm
Postime: 908
Vendndodhja: Kosove
Nga pikeprerja e diagonaleve te nje trapezi formohen dy trekendesha me brinje bazat e trapezit ,ku siperfaqet e ketyre trekendeshave jane dhe .Te shprehet siperfaqja e trapezit te dhene nepermjet dhe


Lart
 Profili  
 
 Subjekti i postimit: Re: Trapezi
PostimPostuar: Enj Jan 26, 2012 3:47 pm 
Jashte linje
Site Admin

Anëtarësuar: Pre Gus 26, 2011 1:15 pm
Postime: 427
Arberi1 shkruajti:
Nga pikeprerja e diagonaleve te nje trapezi formohen dy trekendesha me brinje bazat e trapezit ,ku siperfaqet e ketyre trekendeshave jane dhe .Te shprehet siperfaqja e trapezit te dhene nepermjet dhe


Vlen se .

Kur te kem kohe do postoj zgjidhjen e plote.


Lart
 Profili  
 
Shfaq postimet nga me para:  Rreshto sipas  
Posto Teme të Re Posto një përgjigje  [ 2 postime ] 

Të gjitha orat janë UTC + 1 ore [ DST ]


Kush është në linjë

Anëtarë që po shfletojnë këtë forum: Asnjë përdorues i regjistruar dhe 1 vizitorë


Nuk mund të hapni tema të reja në këtë forum
Nuk mund të përgjigjeni në temat e këtij forumi
Nuk mund të ndryshoni postimet tuaja në këtë forum
Nuk mund të fshini postimet tuaja në këtë forum
Nuk mund të bashkëngjitni skedarë

Kërkoni për:
Shkoni tek:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group